Zelf zonnecellen maken

Datum: 14-12-2011

Op het schoolplein stond op woensdag 14 december een grote vrachtwagen. Dit was de (vernieuwde) Discovery Truck, het rondreizend laboratorium van de Rijksuniversiteit Groningen.

Alle derde klassen bezochten de vrachtwagen, waar ze eerst over de geschiedenis van de zonnecel leerden. Daarna gingen zij zelf aan de slag om een zonnecel te maken. Met 2 glasplaatjes, een mespuntje chemicaliën en een potlood (voor de koolstof) werd de basis gelegd. Vervolgens werden vier druppels thee toegevoegd, die reageren op het licht van de (nep)zon. Tot slot een druppeltje elektrolyt en de eigen gebouwde zonnecel kon gemeten worden.

Deze leuke en actieve opdracht werd gedaan als onderdeel van het thema Milieu. De zonnecel van 0,49 Volt scoorde de hoogste waarde. Voor meer foto's van deze les, klik op deze link

 

 

 

 
UniC eigenzinnig have - vwo Terug naar de vorige pagina sitemap | colofon